U okviru projekta LAMO – Local Authorities on the path to Sustainable Urban Mobility in the Adriatic-Ionian Region, u Osnovnoj školi „9. septembar“ Medakovo održan je edukativni čas posvećen sigurnosti u saobraćaju.

Predavanje su održale predstavnice Policijske stanice Tešanj, koje su učenicima na zanimljiv, interaktivan i njihovom uzrastu prilagođen način predstavile osnovna pravila sigurnog učešća u saobraćaju. Poseban fokus stavljen je na sigurnost pješaka i biciklista, kao i na važnost odgovornog ponašanja svih učesnika u saobraćaju.

Tokom edukacije učenici su imali priliku proširiti svoja znanja o saobraćajnim pravilima, prepoznavanju potencijalnih opasnosti na putu, pravilnom kretanju u saobraćaju te značaju poštivanja propisa koji doprinose sigurnosti svih građana. Kroz razgovor i praktične primjere naglašena je važnost razvijanja saobraćajne kulture od najranijeg uzrasta.

Po završetku edukativnog časa svim učesnicima uručeni su simbolični pokloni i diplome o uspješno završenoj obuci, kao znak priznanja za njihovo aktivno učešće i iskazani interes za ovu važnu temu.

Aktivnost je realizovana s ciljem podizanja svijesti djece o sigurnom i odgovornom ponašanju u saobraćaju, što predstavlja jedan od važnih segmenata projekta LAMO usmjerenog na promociju održive urbane mobilnosti i stvaranje sigurnijeg okruženja za sve građane.

Ovom prilikom upućujemo iskrenu zahvalnost Ministarstvu unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona i Policijskoj stanici Tešanj na uspješnoj saradnji i podršci u realizaciji aktivnosti koje doprinose razvoju saobraćajne kulture i sigurnijem okruženju za naše najmlađe.

Od osnivanja, 2009. godine, TRA Agencija za razvoj općine Tešanj radi na izgradnji imidža konkurentne lokalne zajednice

74260 Tešanj
+387 32 650 608